Skrzynki rozruchowe

Aktywne filtry

Skrzynka rozruchowa do pompy głębinowej

Większość jednofazowych silników głębinowych do prawidłowej pracy wymaga zastosowania zewnętrznej skrzynki rozruchowej. Wyjątkiem są silniki jednofazowe, które posiadają wbudowany kondensator rozruchowy (np. silniki Stairs dwuprzewodowe).

Konstrukcja skrzynki rozruchowej

Wewnątrz skrzynki zamontowany jest kondensator rozruchowy, który pozwala na prawidłowy rozruch silnika i pompy, zabezpieczenie termiczne chroniące silnik przed przeciążeniem i pozwalające uniknąć awarii. Standardowo skrzynki rozruchowe to urządzenia z tworzywa sztucznego, wyposażone w przełącznik włącz/wyłącz oraz przewód o określonej długości zakończony wtyczką.

Czym jest kondensator?

Kondensator rozruchowy zewnętrzny, montowany w skrzynce rozruchowej, to rozwiązanie, które daje użytkownikom komfort pracy urządzanie i ułatwia przeprowadzenie ewentualnych napraw awaryjnych. Kondensator jest najczęstszą przyczyną awarii silników elektrycznych, więc mając go na zewnątrz silnika jesteśmy w stanie łatwo usunąć ewentualną usterkę bez konieczności wyciągania pompy głębinowej ze studni.

Montaż skrzynki rozruchowej

Przy montażu skrzynki rozruchowej należy pamiętać o odpowiednich warunkach pracy. Skrzynka rozruchowa nie może być narażona na działanie wody lub wilgoci oraz nie powinna być wystawiona na nagrzewanie przez promienie słoneczne. Warto jest zatem dobrze zaplanować instalację takiego urządzenia. 

Wybierz skrzynkę rozruchową do swojej pompy

Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami, dlatego w naszym sklepie pompyhydrofory.pl znajdziesz skrzynki rozruchowe, które spełniają najwyższe standardy jakościowe i są dostosowane do wymogów współczesnych instalacji. 

Oferujemy skrzynki rozruchowe do pomp głębinowych producentów:

- BBC,

- Coverco,

- Lowara,

- Speroni,

- Stairs.

Skrzynka rozruchowa dobierana jest na podstawie mocy silnika pompy głębinowej. Aby silnik mógł działać prawidłowo, najlepiej jest stosować skrzynkę dedykowaną przez producenta silnika (np. pompa głębinowa producenta Stairs + skrzynka rozruchowa producenta Stairs), ponieważ jest ona odpowiednio dopasowana pojemnością wymaganego kondensatora oraz posiada prawidłową moc zabezpieczenia nadmiarowo-prądowego. Tylko tak precyzyjnie dobrana skrzynka rozruchowa pozwala na prawidłowy rozruch i prawidłową pracę silnika pompy głębinowej.

Zastanawiasz się nad wyborem skrzynki rozruchowej? Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego pompyhydrofory.pl lub skontaktuj się z nami drogą mailową/telefoniczną. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i doradzimy w wyborze odpowiedniego modelu.

Zwróć uwagę, że nasza firma Ekopomp nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłową pracę pompy/silnika przy kupnie skrzynki i silnika od dwóch rożnych producentów, dlatego też szczególnie zachęcamy do przemyślanych zakupów.