Lista produktów marki JUNG PUMPEN

Aktywne filtry

Producent Jung Pumpen to organizacja, która już od prawie 100 lat działa na rynku pomp przemysłowych i do użytku prywatnego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pompy zatapialne, jaki i całe przepompownie ścieków cieszą się dużą popularnością oraz niezawodnością. Pompy JUNG są pompami dedykowanymi do ścieków, stanowi to specjalizację firmy. Od wielu lat produkuje urządzenia służące branży sanitarnej, ale także grzewczej i klimatyzacyjnej.

Historia JUNG PUMPEN

Firma została założona w 1924 roku przez Heinricha Christiana Junga w Niemczech. Za swój początek obrała ścieżkę projektowania i produkcji pomp szlamowych dla lokalnych rolników. Projektowane przez założyciela pompy zrewolucjonizowały przemysł ścieków bytowych. Cechowały się wysoką jakością i sprawnością. Kolejno do produkcji JUNG PUMPEN dołączyły pompy do odnowień podłóg Plancofix oraz przepompowni podnoszących ciśnienie Compli. Od 35 lat do gamy produktów również dołączyła pompa ściekowa MultiCut, cechująca się wyposażeniem w system tnący. Aktualnie w ofercie firmy JUNG PUMPEN możemy znaleźć systemy sterujące, w tym szafy sterujące, wyłączniki pływakowe, sygnalizatory alarmowe oraz wtyczki zabezpieczające silnik przed przeciążeniem.

JUNG PUMPEN a grupa PENTAIR

W 2007 roku firma JUNG PUMPEN dołączyła do grupy PENTAIR. Działając od tego roku z jednym z liderów w dziedzinie technologii wodnej. Razem kierują się takimi wartościami jak stworzenie lepszego świata z zrównoważonymi rozwiązaniami dysponowania wodą. Również wykorzystują zoptymalizowane i nowoczesne procesy produkcji, dzięki czemu jakość wykonania pomp jest niezawodna. W tym celu stosowane są także obszerne kontrole w czasie i po fabrykacji. Kolejną cechą kierującą ku niezawodności JUNG PUMPEN jest to, iż fabryka od czasów założenia firmy niezmiernie jest w niemieckiej miejscowości Steinhagen. Wszystkie podzespoły pompy, od uzwojeń silnika po obudowy, są produkowane w Niemczech.

Asortyment i zastosowanie pomp JUNG PUMPEN

Pompy JUNG PUMPEN są zatapialnymi pompami przeznaczonymi do ścieków bytowych, wody brudnej oraz drenażowej oraz ścieków zanieczyszczonych np. ścieków solankowych. W zależności od wykonania pompy te mogą zostać dostosowane pod konkretną aplikację. Jeżeli użytkownikowi zależy na wykonaniu pompy z certyfikatem ochrony przeciwwybuchowej Ex II 2 G Ex db IIB T4 Gb ATEX, znajdziemy taką pompę w gamie produktów JUNG PUMPEN.

Wśród produktów marki JUNG PUMPEN na naszym sklepie znajdziesz pompy z serii US, w wersji do gorącej wody o temperaturze do 90 stopni (wersja HE) oraz standardową wersję (bez oznaczenia HE). Występują one w wersji z silnikiem jedno- lub trójfazowym. Pompy w wersji z silnikiem na prąd trójfazowy z wyłącznikiem automatycznym dodatkowo posiadają w wyposażeniu wtyczkę, pozwalającą na zabezpieczenie silnika typu CEE z przełącznikiem kolejności faz.

Kolejnym z produktów na naszym sklepie jest również agregat podnoszący ciśnienie z serii COMPLI. Jest to idealne urządzenie do mniejszych instalacji, kompaktowe i proste w obsłudze oraz podłączeniu bez pomocy specjalisty.

Do produktów JUNG PUMPEN oferujemy również oryginalne części zamienne. W określeniu potrzebnych dla Ciebie części, korzystamy z udostępnianych przez producenta rysunków rozkładowych. Pozwala to na uniknięcie błędów i niezawodne określenie zestawów naprawczych.

Czas realizacji na pompy JUNG PUMPEN zależy od ich wykonania. Duża część produktów wraz z częściami zamiennymi jest przechowywana na magazynie w Polsce lub Niemczech. Warto dopytać się o dostępność, ponieważ niektóre pompy są dostępne w przeciągu 2-4 dni roboczych.

W przypadku pytań o dobór lub pomoc w innych kwestiach zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Jeżeli jesteś w okolicy Wrocławia także zapraszamy do odwiedzenia nas w biurze. Służymy pomocą!