Lista produktów marki Umbra Pompe

Aktywne filtry

Umbra Pompe to włoski producent pomp elektrycznych ze środkowej części półwyspu apenińskiego. Siedziba firmy znajduje się w pobliżu stolicy Umbrii Perugii. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1984 r. W 1988 r. powstała pierwsza produkowana do dzisiaj pompa głębinowa ACUATEC. Cztery lata później firma Umbra Pompe wyprodukowała pierwszą elektropompkę SAL, która po dziś dzień jest popularnym modelem w branży przemysłowej. W 2020 r. producent wypuścił linię wielostopniowych pomp głębinowych AQUASPEED 3” dedykowanych do wąskich studni 3”.

Umbra Pompe – niezawodność włoskiej produkcji

Warto podkreślić, że Umbra Pompe to 100% włoski produkt. Producent kontroluje w siedzibie cały proces produkcji od prototypu po badania, kończąc na gotowym urządzeniu. Dobrane surowce i komponenty są testowane, aby spełniły pierwszorzędne wymagania. Każda wyprodukowana pompa jest ręczna sprawdza przez specjalistów z zakresu elektryki. Pompy Umbra Pompe spełniają wszystkie europejskie wymagania CE.

Obecnie Umbra Pompe dostarcza urządzenia elektryczne do 150 krajów na całym świecie. Zagraniczni partnerzy doceniają wysoką jakość pomp idącą w parze z dobrą ceną. Troska o środowisko naturalne połączone ze świadomą, odpowiedzialną produkcją sprawiła, że pokrywa 100% swojego zapotrzebowania na energię elektryczną za pomocą zamontowanego na terenie zakładu systemu fotowoltaicznego.

Certyfikacja

Wysoka jakość, efektywność i pełne bezpieczeństwo produkcji potwierdzone jest certyfikatem UNI ENISO 9001:2015. Przedsiębiorstwo Umbra Pompe S.r.l. Magione wyróżniono tytułem CRIBIS Prime Company przez CRIBIS D&B, znaną spółkę z Grupy CRIF specjalizującą się w dostarczaniu informacji gospodarczej, co stanowi status firmy uznawanej za posiadającą najwyższy poziom wiarygodności w relacjach biznesowych.

Oferta producenta Umbra Pompe

W asortymencie Umbra Pompe dostępne są pompy zatapialne, odwadniające, przemysłowe pompy powierzchniowej. Na polskim rynku szczególnie popularny jest model pompy peryferalnej Umbra Pompe SAL 40 z mosiężnym korpusem i wałem ze stali nierdzewnej AISI 420. Ten kompaktowy model z powodzeniem pracuje w prostych układach chłodzenia i maszynach zwiększających ciśnienie medium. Pompy SAL sprawdzają się w systemach chłodzenia przy spawaniu MIG.

Indywidualni klienci sklepu pompyhydrofory.pl doceniają również monolityczną pompę głębinową 5” ACUATEC oraz 4” pompę głębinową ACUASUB UMBRA POMPE. Konstrukcja przystosowana jest do pompowania wody z zawartością piasku 60g/m3, co pozwala na zastosowanie pompy Umbra nie tylko przy nawadnianiu, ale także do wypompowywania wody z cystern.