Lista produktów marki Wilo

Aktywne filtry

Wilo – lider wśród producentów pomp przemysłowych

Producent Wilo uznawany jest za jednego z czołowych dostawców wysokiej jakości pomp i systemów pompowych dedykowanych dla sektora domowego, komercyjnego, budownictwa, gospodarki wodnej oraz przemysłu. Obecnie firma Wilo zatrudnia prawie 8,5 tys. ekspertów na całym świecie. Międzynarodowa obecność pozwala producentowi zajmować pozycję lidera na rynku, a liczba pracowników jest dowodem rozległej skali działalności.

Historia Wilo

Firma Wilo została założona w 1872 roku w Dortmundzie (Niemcy) jako fabryka wyrobów z miedzi i mosiądzu. Z biegiem czasu, w miarę doskonalenia technologii, rozszerzania swojej działalności i wprowadzania nowych produktów, stała się międzynarodowym gigantem technologicznym. Bezkompromisowe podejście do Klienta, bliska interakcja z rynkiem oraz kultura innowacji definiują Wilo jako jednego z czołowych producentów zaawansowanych technologicznie pomp i systemów pompowych na skalę światową.

W 2021 roku w Dortmundzie powstał Wilopark – nowa siedziba firmy Wilo z innowacyjnym zakładem produkcyjnym oraz budynkiem administracyjnym z doskonałymi warunkami dla pracy. Wilopark to miejsce, które jest połączeniem zrównoważonego rozwoju i efektywności przestrzennej.

Grupa Wilo posiada kilkadziesiąt oddziałów na całym świecie: Europie, Azji, Ameryce i Afryce oraz 15 zakładów produkcyjnych.  

Wilo Polska

W Polsce Wilo działa od prawie 30 lat. Zespół Wilo Polska, z siedzibą główną w Lesznowoli, angażuje się w relacje z Klientem, a także rozumienie potrzeb polskiego rynku, co pozwala na dostarczanie rozwiązań dopasowanych do lokalnych potrzeb i wymagań.

Umiejscowienie oddziałów w różnych lokalizacjach Europy pozwala na zaspokojenie potrzeb Klientów, zachowując przy tym szybki czas realizacji zamówienia, ułatwiony dostęp do zestawów naprawczych i części zamiennych oraz usług serwisowych.

Asortyment Wilo – produkty o szerokim zakresie zastosowań.

Wilo jako dostawca rozwiązań dla branży gospodarki wodnej dostarcza pompy oraz systemy pompowe dla poboru wody pitnej, transportu i przetwarzania ścieków. Bogaty asortyment pomp ściekowych Wilo obejmuje urządzenia do tłoczenia wody brudnej i ścieków, będące ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem w tym sektorze.

Oprócz tego urządzenia Wilo wspomagają procesy przemysłowe, mogą być stosowane np. do przepompowywania wody chłodzącej w elektrowniach, odwadniania zalanych obszarów w przemyśle wydobywczym lub transportowania cieczy w produkcji żywności.

Wilo oferuje również energooszczędną technikę dla systemów ogrzewania, chłodnictwa i klimatyzacji wykorzystywane w budynkach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej, biurach, szpitalach i hotelach. W ofercie producenta Wilo dostępne są również zintegrowane produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów OEM.

Jako dystrybutor produktów Wilo zapraszamy do współpracy oraz składania zapytań ofertowych.