Pompy glębinowe do studni kręgowych

Aktywne filtry

Pompy głębinowe do studni kręgowych

Pompy głębinowe do studni kręgowych są integralną częścią systemów zaopatrzenia w wodę. Zapewniają efektywne pobieranie wody ze studni wierconych (kopanych), studni głębinowych 4-calowych, otwartych zbiorników, rzek, jezior i dostarczanie jej do użytku domowego czy rolniczego.

Czym jest studnia kręgowa?

Studnia kręgowa, nazywana również studnią kopaną, to tzw. tradycyjny rodzaj studni, cieszący się popularnością od wielu lat. Studnie kręgowe stanowią rozwiązanie w zakresie zaopatrzenia w wodę w różnych obszarach: gospodarstwach domowych, rolnictwie, zakładach rzemieślniczych. Taki typ studni jest zwykle tańszy w budowie niż studnie wiercone. Proces kopania studni wymaga mniejszej ilości specjalistycznego sprzętu, co wpływa korzystnie na koszty, wydłuża jednak czas wykonania studni. Studnia kopana jest dość płytka i pobiera wodę płytkiej warstwy wodonośnej.

Konstrukcja pomp głębinowych do studni kręgowych

Dostępne w naszym sklepie pompyhydrofory.pl pompy do studni kręgowych wyróżniają się monolityczną konstrukcją, tj. część hydrauliczna jest zintegrowana z silnikiem. Pompy te posiadają wbudowany płaszcz chłodzący, który zabezpiecza silnik przed przegrzaniem. Wykonane są ze stali nierdzewnej, co gwarantuje trwałość konstrukcji i odporność na korozję.

Pompa do studni kręgowych pracuje w zanurzeniu (całkowitym lub częściowym). Zaletą pomp głębinowych do studni kręgowych jest to, że mogą być montowane zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Ważną cechą tego rodzaju pomp głębinowych jest, że mogą przepompowywać wodę z drobinkami piasku (w zależności od modelu zawartość piasku może sięgać do 60 g/m3).

Pompy głębinowe do studni wierconych w ofercie sklepu

Oferujemy modele pomp do studni z kręgów z wbudowanym kondensatorem, co sprawia, że pompy zasilane jednofazowo 230V nie potrzebują montażu zewnętrznej skrzynki rozruchowej. Pompy mogą być wyposażone w wyłącznik pływakowy (np. pompa ACUATEC 60 230V AUT), który reguluje pracę urządzenia w zależności od poziomu wody w studni oraz chroni przed suchobiegiem.

Nasz asortyment pomp głębinowych do studni kręgowych obejmuje:

- pompy włoskiego producenta Umbra Pompe serie ACUASUB, ACUATEC,

- pompy głębinowe AquaCraft serii MSP.

Kupując u nas pompę do studni kręgowej, w zestawie otrzymujesz 20-metrowy kabel zasilający zakończony wtyczką oraz linkę montażową do podwieszenia, co sprawia, że urządzenie jest gotowe do podłączenia i użytku.

Jaką pompę wybrać?

Dobierając pompę głębinową do studni kręgowej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in.: głębokość studni (czy innego źródła, z którego ma być pobierana woda) i jej rozmiar, oczekiwaną wydajność i wysokość podnoszenia, rodzaj zasilania, miejsce i sposób montażu. Jeśli zależy Ci na wygodzie i oszczędności energii, rozważ wybór pompy do studni z kręgów z automatycznym sterowaniem, które dostosowuje pracę pompy do bieżącego zapotrzebowania.

Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz specjalistycznej pomocy w doborze pompy, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Nasi doradcy pomogą Ci dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb aplikacji.