Pompy do wody brudnej

Filtruj według

Marka

Marka

Zasilanie

Zasilanie

Aktywne filtry

Pompa DWO 200M Ebara 230V
-37%
4 031,00 zł
2 539,53 zł netto
4 031,00 zł
-37% 2 539,53 zł brutto

Pompa DWO 200M Ebara 230V

Czas dostawy produktu

Termin realizacji zamówienia

2-3 tygodnie robocze

Zapraszamy do kontaktu z działem BOK

Pompy powierzchniowe do wody brudnej

Pompy powierzchniowe do wody brudnej znajdują zastosowanie w miejscach wymagających przetransportowania zanieczyszczonej wody, bez konieczności zanurzania urządzenia w medium.

Rodzaje pomp powierzchniowych do wody brudnej

Wśród pomp powierzchniowych do wody brudnej możemy wyróżnić pompy odśrodkowe, które są powszechnie używane do takiego rodzaju aplikacji. Zastosowany wirnik hydrauliczny służy do wytworzenia siły odśrodkowej, która wypycha wodę na zewnątrz, generując wymagany przepływ. Budowa hydrauliczna odśrodkowych pomp powierzchniowych do wody brudnej wyróżnia się m.in. zastosowaniem jednego wirnika typu otwartego.

Drugim rodzajem pomp powierzchniowych wykorzystywanych do wody brudnej są pompy membranowe, charakteryzujące się zastosowaniem sprężonego powietrza, które napędza membrany poprzez suwak. Zasada działania polega na wytworzeniu siły wyporowej.

Gdzie sprawdzi się pompa powierzchniowa do wody brudnej?

Pompy powierzchniowe do wody brudnej pozwalają na tłoczenie wody zawierającej cząstki stałe o średnicy do maksymalnie ok. 10–20 mm. Oczywiście, wielkości te zależą od producenta, typu i dokładnego modelu pompy.

Powierzchniowe pompy do wody brudnej mają zastosowanie w różnych aplikacjach, np. w rolnictwie, budownictwie, procesach przemysłowych i gospodarce ściekowej. Wykorzystywane są często w przemysłowych instalacjach myjących oraz podczas recyrkulacji wody przemysłowej, jej gospodarki i oczyszczania. Kolejne z zastosowań tego rodzaju pomp to rolnictwo, m.in. podczas nawadniania upraw wodą z rzek, stawów i innych źródeł, w których woda zawiera zanieczyszczenia.

Wybór pompy powierzchniowej do wody brudnej

W celu doboru odpowiedniej pompy powierzchniowej do wody brudnej powinnyśmy znać potrzebne parametry pracy, czyli natężenie przepływu, wysokość podnoszenia oraz rodzaj zanieczyszczeń (ich wielkości i charakterystyka). Te czynniki zadecydują o właściwym wyborze pompy, również pod względem wykonania materiałowego.

Pompy powierzchniowe do wody brudnej w sklepie online

Wśród pomp powierzchniowych do wody brudnej w ofercie sklepu pompyhydrofory.pl znajdziesz pompy czołowych producentów jak Ebara, Calpeda, a także Debem, Sandpiper, JMS, Cadoppi i wiele innych. Pompy te charakteryzuje wysoka niezawodność i jakość wykonania. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami, pompy dobieramy także pod bardziej wymagające aplikacje.

Dodatkowo do każdej pompy powierzchniowych do wody brudnej możemy pomóc dobrać potrzebne części zamienne i akcesoria. Ich dostępność i czas realizacji zależy od wykonania pompy. Standardowe wykonanie to odpowiednio krótszy okres dostępności, nawet około jednego tygodnia.

Jeżeli szukasz rozwiązania dla swojej aplikacji lub masz inny problem, skontaktuj się z naszym działem doradczym. Chętnie służymy pomocą.