Pompy do wody czystej

Aktywne filtry

Pompy powierzchniowe do wody czystej

Pompy powierzchniowe do wody czystej doskonale sprawdzają się w poborze wody ze studni, zbiorników czy oczek wodnych. Pompy z tej kategorii chętnie wykorzystywane są do podlewania ogrodów, trawników, instalowane są również w całych systemach nawadniania. Sprawdzą się w przypadkach, gdy potrzeba doraźnie użyć pompy ze względu na brak wody wodociągowej. Do kategorii pomp powierzchniowych do wody czystej należą również pompy hydroforowe, które w połączeniu ze zbiornikami hydroforami tworzą całe zestawy hydroforowe. Należy jednak pamiętać, że w przypadku, gdy źródłem wody jest studnia, pompy powierzchniowe mają pewne ograniczenia w kwestii zasysania medium z większych głębokości. Średnio przyjmuje się, że wartością graniczną jest 8 metrów słupa wody.

Jak dobrać pompę powierzchniową do wody czystej?

Przed zakupem pompy do wody, należy dokładnie określić m.in. dostęp do źródła wody, zastanowić się czego oczekujemy i jakie parametry nas interesują – wydajność Q i wysokość podnoszenia H. Zalecamy zwrócić uwagę również na źródło zasilania oraz moc pompy określającą pobór energii elektrycznej.

Najczęściej wybierane modele

W sklepie pompyhydrofory.pl oferujemy szeroką gamę pomp powierzchniowych do wody czystej takich producentów jak Calpeda, Ebara, Pedrollo, Nocchi, Speroni, Wimest i wielu innych. Pompy dostępne są zarówno w wersji z silnikiem jednofazowym 230V, jak i trójfazowym 400V. Modele odróżniają się materiałem wykonania, konstrukcją hydrauliczną, parametrami pracy, miejscem montażu oraz przeznaczeniem.

Częstym wyborem naszych Klientów są:

- pompa hydroforowa CAM 85 Speroni – pompa powierzchniowa do wody czystej hydroforowa typu JET wyposażone w tzw. zwężkę Verturiego, co wspomaga możliwości ssące pompy. Szeroko stosowane w gospodarstwach domowych, systemach nawadniania ogrodów i w rolnictwie,

- pompa peryferalna KPM 50 Speroni wykorzystywana do pompowania niewielkich ilości wody w wyższych ciśnieniach,

- pompa powierzchniowa do wody czystej Calpeda CTM61 – popularna na rynku europejskim pompa peryferalna z wirnikiem turbinowym stosowana w celu zwiększenia ciśnienia wody w instalacjach wodociągowych,

- wirowa hydroforowa pompa powierzchniowa do wody czystej polskiego producenta Wimest,

- pompa wirowa do wody czystej PV 60 Pedrollo – kompaktowa monoblokowa pompa powierzchniowa do wody czystej z mosiądzu odporna na rdzewienie i utlenianie. Zalecana do stosowania w systemach klimatyzacyjnych i systemach chłodzenia czy prasowania,

- pompa powierzchniowa do wody czystej peryferalna Ebara PRA 0.50M wykorzystywana w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych, jako urządzenia do zasilania kotłów i zespołów „autoclave”. 

Sprawdź ofertę pomp powierzchniowych do wody czystej

Jeśli nie znalazłeś pompy, która odpowiadałaby Twoim wymaganiom, lub chcesz poznać szczegółowe parametry techniczne, zapoznaj się z całą dostępną ofertą na naszym sklepie internetowym pompyhydrofory.pl. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia oraz odpowiedzą na wszelkie pytania.