Pompy odśrodkowe

Kategoria ta obejmuje wiele popularnych pomp hydroforowych stosowanych w dystrybucji wody w gospodarstwach domowych, procesach przemysłowych, rolnictwie i ogrodnictwie. Pompy odpowiednie do pompowania wody czystej, nie zawierającej zanieczyszczeń stałych.

Aktywne filtry

Pompa DWO 200M Ebara 230V
-37%
4 031,00 zł
2 539,53 zł netto
4 031,00 zł
-37% 2 539,53 zł brutto

Pompa DWO 200M Ebara 230V

Czas dostawy produktu

Termin realizacji zamówienia

2-3 tygodnie robocze

Zapraszamy do kontaktu z działem BOK

Pompy odśrodkowe

Pompy odśrodkowe obejmują szeroką gamę pomp stosowanych zarówno w różnych gałęziach przemysłu, jak i dla użytku prywatnego, do transportu cieczy z miejsca do miejsca. Dzięki prostej zasadzie działania uważana się je za najpowszechniej aplikowane pompy przemysłowe. Dodatkowo cechuje je wszechstronność i efektywność.

Typy pomp odśrodkowych

Podział pomp odśrodkowych zależy od ich budowy i zastosowania. Jedną z kategorii podziału jest liczba wirników. W tej kategorii znajdziemy pompy odśrodkowe jednostopniowe, pompy odśrodkowe z pojedynczym wirnikiem oraz wielostopniowe pompy odśrodkowe. Patrząc na orientację przepływu, wyróżniamy pompy odśrodkowe o przepływie osiowym i pompy o przepływie promieniowym. Charakteryzuje je wirnik obracający się prostopadle do osi pompy.

Jak działa pompa odśrodkowa?

Mechanizm działania pompy odśrodkowej polega na wykorzystaniu zazwyczaj silnika elektrycznego, który za pomocą wału napędza wirnik hydrauliczny. Energia mechaniczna jest przekształcana w energię hydrauliczną za pośrednictwem siły odśrodkowej, która działa na płyn, pompując go do instalacji tłocznej.

Wirnik w pompach odśrodkowych, ze względu na swoją kluczową rolę, jest dostępny w różnych wariantach konstrukcyjnych, dopasowywany do wymagań aplikacji.

Wśród tych czynników odnajdujemy rodzaj cieczy, czyli np. olej, woda czysta, ścieki. Warto zwrócić także uwagę na stopień zanieczyszczenia medium oraz wielkość i charakterystyka zanieczyszczeń.

Kolejnym elementem, mającym wpływ na efekty pracy pompy, jest obudowa hydrauliczna pompy.

Obszary zastosowań pomp odśrodkowych

Jak już wspominaliśmy, pompy odśrodkowe swoje zastosowanie odnajdują w szerokim wachlarzu aplikacji. Możemy je przeznaczać do przemysłu, m.in. w przetwórstwie chemicznym, produkcji żywności. Służą do transportu wody w obiegach wody przemysłowej w zakładach, transportu cieczy pomiędzy procesami. Pompy odśrodkowe cieszą się również popularnością w domowych zastosowaniach, np. przy zaopatrywaniu w wodę gospodarce wodnej lub do instalacji nawadniających ogród. Także wykorzystywane są w instalacjach HVAC do cyrkulacji wody lub innych płynów w systemach ogrzewania i chłodzenia.

Szeroki wybór pomp odśrodkowych

W ofercie naszego sklepu znajdują się pompy odśrodkowe takich producentów jak Pedrollo, Calpeda, Lowara, Ebara, Speroni, Nocchi (Pentair Water) i innych. Skupiamy się na wysokiej jakości produktów, aby spełnić wszelkie wymagania naszych Klientów.

W przypadku prostych pomp odśrodkowych w wersjach standardowych zapewniamy dostępność urządzeń z magazynu lub czas realizacji do około tygodnia roboczego. Wśród naszego asortymentu możemy także zaproponować części zamienne do pomp odśrodkowych, m.in. zestawy naprawcze, pozwalające na wydłużenie żywotności pompy, oraz akcesoria, które służą do regulacji przepływu lub załączania/wyłączania pompy w miarę konieczności.

W celu doboru pompy do Twojej aplikacji zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie i pomożemy dobrać pompę do Twoich potrzeb.