Pompy odwadniające

Pompy odwadniające to pompy przystosowane do pracy w trudnych warunkach i pompowania wody brudnej, często zawierającej pasek, żwir, błoto. Stosowane są do odwadniania zalanych terenów, odwadniania placów budowlanych, pomieszczeń i piwnic. 

Aktywne filtry

Pompy odwadniające – główne zastosowanie

Pompy odwadniające to urządzenia o szerokim zakresie zastosowań w gospodarstwach domowych, rolnictwie, aplikacjach przemysłowych. Mogą być wykorzystywane do odprowadzania wody z pralek, zmywarek, prysznicy, odwadniania zalanych pomieszczeń, np. piwnic, garaży, odwadniania basenów, osuszania terenów budowy, usuwania wody deszczowej i gruntowej, opróżniania studzienek, nawadniania powierzchni zielonych. Pompy odwadniające nadają się również do pracy w trudnych warunkach i pompowania wody brudnej, często zawierającej piasek, żwir, błoto. Sprawdzają się w sytuacjach awaryjnych, gdzie ważne jest usuwanie dużej ilości wody w krótkim czasie.

Budowa pomp odwadniających

W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno małe pompy odwadniające przeznaczone do pracy z wodą czystą, jak i pompy odwadniające do wody brudnej, zanieczyszczonej, ścieków (np. pompy odwadniające z wirnikiem Vortex).

Dla ułatwienia pracy i instalacji pompy odwadniające często wyposażone są w wyłącznik pływakowy, który odpowiada za załączanie/wyłączanie pompy w zależności od poziomu wody. Pompy odwadniające mogą być wyposażone w dwa rodzaje pływaków: wyłączniki pływakowe tzw. tradycyjne oraz wyłączniki pływakowe magnetyczne dzwonkowe lub pionowe, które szczególnie sprawdzają się w instalacjach o ograniczonej powierzchni.

Korpus pomp odwadniających wykonany jest z materiałów odpornych na korozję (np. stal nierdzewna AISI 304), co znacznie przedłuża żywotność pomp pracujących w zanurzeniu. Niektóre pompy odwadniające wyposażone są w specjalny uchwyt, który umożliwia ich przenoszenie. Pompy odwadniające to zazwyczaj kompaktowe urządzenia, które można łatwo transportować z jednego miejsca na drugie, co czyni je mobilnymi i wszechstronnymi narzędziami do usuwania nadmiaru wody lub innych cieczy.

Pompy odwadniające w naszym sklepie

Oferujemy szeroki wybór pomp odwadniających renomowanych producentów, które gwarantują niezawodność i wydajność w każdym zastosowaniu. Dostarczamy pompy odwadniające w różnym wykonaniu materiałowym, o różnych parametrach, rozmiarach i przeznaczeniu.

Wśród popularnych modeli, które cieszą się uznaniem naszych Klientów, znajdują się m.in.:

- pompy odwadniające Pedrollo serii TOP, TOP-MULTI, TOP-FLOOR,

- pompy odwadniające Lowara serii DIWA, DOMO,

- pompy odwadniające Ebara BEST ONE, BEST ONE VOX, OPTIMA,

- pompy odwadniające Calpeda GXV, GXR,

- pompy odwadniające Nocchi serii PRIOX,

- pompy odwadniające Proril serie SMART, SMART LITE, SMART BASE i inne,

- pompy odwadniające marki AquaCraft.

Pompy odwadniające w sklepie pompyhydrofory.pl są doskonałym wyborem zarówno dla profesjonalistów, którzy potrzebują niezawodnych narzędzi do wymagających aplikacji, jak i dla osób wykorzystujących ich do użytku codziennego.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Oferujemy szeroki asortyment pomp odwadniających, co znacznie ułatwia dopasowanie urządzeń do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Nasz zespół specjalistów służy pomocą w doborze optymalnego rozwiązania dla Twojej aplikacji.

Od lat współpracujemy z czołowymi producentami pomp przemysłowych, dzięki czemu dostarczamy produkty najwyższej jakości. Jednocześnie dbamy o to, aby skrócić termin realizacji zamówienia do minimum. Większość pomp odwadniających dostępna jest z magazynu w Polsce, co sprawia, że zamówienia są realizowane nawet w ciągu dwóch dni roboczych.