Pompy ręczne

Aktywne filtry

Pompa ręczna – uniwersalne rozwiązanie

Pompa ręczna, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie, które pozwala na przemieszczenie płynów dzięki wysiłkowi ludzkiemu, czyli użyciu rąk. Prosta konstrukcja i skuteczność sprawiają, że pompa ręczna, mimo że nie jest urządzeniem zautomatyzowanym (działa bez użycia energii elektrycznej), ciągle cieszy się popularnością wśród użytkowników, szczególnie w gospodarstwach domowych i  małych gospodarstwach rolnych.

Typy pomp ręcznych

Pompa ręczna to urządzenia o długiej historii. Jednym z najwcześniejszych typów pomp ręcznych są tzw. abisynki. Te pierwotne pompki opierały się na prostym mechanizmie dźwigniowym i były napędzane ręcznie.

Pompa ręczna skrzydełkowa

Nazwa pomp ręcznych skrzydełkowych wzięła się od charakterystycznej konstrukcji – skrzydełka wewnątrz obudowy pompy ręcznej generują przepływ, obracając się, tworzą ciśnienie, które wypiera wodę. Pompy ręczne skrzydełkowe to wydajne urządzenia, które mogą być stosowane do pompowania znacznej ilości medium, a ich wydajność zależy od typu, rozmiaru i modelu pompy. Tego rodzaju pompy są często używane do podnoszenia wody z głębokich źródeł, takich jak studnie lub ujęcia wodne ze względu na zdolność zasysania z głębokości

Pompa ręczna do beczek

Pompa ręczna tłokowa do beczek idealnie sprawdzi się do przemieszczania różnego rodzaju cieczy, w tym oleju napędowego, paliwa, oleju opałowego, olejów mineralnych, płynów o niskiej lepkości. Dzięki zdolności dopasowania pompy ręcznej do szerokiej gamy substancji, urządzenia te mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Oczywiście, o zastosowaniu pompy ręcznej decyduje materiał wykonania, który będzie kompatybilny z pompowanym medium. Dzięki wyposażeniu w rury teleskopowe, pompy ręczne można dopasować do beczek i pojemników o różnej pojemności i kształtach.

Zastosowanie pomp ręcznych

Pompa ręczna znajdzie zastosowanie w domach jednorodzinnych i małych gospodarstwach domowych. Służy ona do zaopatrywania w wodę pitną, podlewania ogródków, sadów, trawników, odprowadzania wody w sytuacjach awaryjnych, a także jako awaryjne źródło wody w przypadku awarii systemu wodociągowego lub przerw w dostawie wody. Pompy ręczne posiadają zdolność zasysania wody z głębokości maksymalnej 7 metrów.

Z kolei pompa ręczna do beczek może być stosowana w sytuacjach, gdzie sporadycznie zachodzi potrzeba przepompowania oleju lub innego rodzaju medium oraz w miejscach bez dostępu do zasilania elektrycznego lub podłączenia silnika elektrycznego jest niemożliwe.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ręcznych?

Sklep pompyhydrofory.pl oferuje pompy ręczne do wody czystej oraz pompy ręczne do beczek. Do głównych zalet zastosowania pomp ręcznych należy zaliczyć:

- uniwersalność zastosowań – mogą być użyte niemal wszędzie z uwagi na brak konieczności podłączenia do źródła zasilania,

- mobilność – wykorzystywane urządzenia przenośne,

- szybkie i łatwe podłączenie – bez zbędnych komplikacji otrzymujemy dostęp do źródła przepływu (studni czy innego zbiornika),

- prosta i wytrzymała konstrukcja, co przekłada się na małą awaryjność i długą żywotność.

Sprawdź ofertę pomp ręcznych

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp ręcznych w naszym sklepie online oraz konsultacji z naszymi specjalistami, którzy pomogą w wyborze odpowiedniej pompy dostosowanej do potrzeb aplikacji.