Zbiorniki na deszczówkę

Aktywne filtry

Zbiorniki na deszczówkę to ekologiczne, ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie, które przyczynia się do oszczędzania wody, obniżenia kosztów oraz ochrony środowiska. W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór zbiorników na deszczówkę, które pozwalają wykorzystać wodę deszczową w sposób ekologiczny i efektywny.

Korzyści ze zbierania wody deszczowej

Instalacja zbiorników na deszczówkę niesie za sobą wiele korzyści dla użytkowników indywidualnych, przedsiębiorstw, także środowiska. Zbiorniki na deszczówkę pozwalają na gromadzenie wody deszczowej, która może być wykorzystana do wielu codziennych zadań, takich jak podlewanie ogrodu, mycie samochodu czy spłukiwanie toalety. Korzystanie z deszczówki jako alternatywnego źródła wody do użytku domowego lub przemysłowego pozwala znacząco zmniejszyć koszty związane z opłatami za dostawę wody. Zakup zbiornika na deszczówkę to inwestycja, która z czasem się zwraca.

Zastosowanie zbiorników na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę wyróżniają się elastycznością zastosowań. Mogą być wykorzystywane zarówno w małych gospodarstwach domowych, jak i w większych przedsiębiorstwach czy w rolnictwie. Dzięki różnorodności dostępnych rozmiarów i konfiguracji, zbiorniki na deszczówkę dostosować do konkretnej aplikacji i potrzeb użytkownika.

Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać?

Wybór odpowiedniego pojemnika na deszczówkę uzależniony jest od kilku czynników, m.in. wielkości opadów, indywidualnych potrzeb, miejsca instalacji. Ważnym aspektem jest pojemność zbiornika na deszczówkę, która powinna być dobrana uwzględniając przewidywane zastosowania wody deszczowej. Warto zwrócić uwagę również na wykonanie materiałowe pojemnika na deszczówkę, sposób montażu (zbiornik na deszczówkę naziemne/podziemne) oraz dostępność akcesoriów (pompy do zbiorników na deszczówkę, filtry, zawory itp.).

Zbiorniki na deszczówkę w naszym sklepie

Nasza oferta pojemników na deszczówkę obejmuje zbiorniki polietylenowe producentów Elbi oraz UHPlast. Polietylen to lekki, trwały, szczelny i odporny na korozję materiał. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, nie sprzyja rozwojowi glonów, co gwarantuje długoletnie i niezawodne użytkowanie zbiorników na deszczówkę.

Objętość i warianty kolorystyczne zbiorników na deszczówkę

Dostarczamy zbiorniki na deszczówkę o różnej pojemności – od 60 do 10 000 litrów (większe pojemności na indywidualne zapytanie). Zbiorniki dostępne są w różnych kształtach (prostokątne pionowe/poziome, beczki).

Pojemniki na deszczówkę włoskiego producenta Elbi standardowo dostarczane są w kolorze niebieskim. Na zapytanie producent dostarcza zbiorniki w kolorze białym lub przezroczyste. Producent UHPlast oferuje zbiorniki na deszczówkę w kolorze niebieskim i białym, sukcesywnie wprowadza do swojej oferty nowe kolory (czarny, zielony, szary) dostępne na zapytanie.

Rodzaje zbiorników na deszczówkę

Oferujemy zbiorniki na deszczówkę naziemne (zbiorniki UHPlast, zbiorniki Elbi serii CB, BC, PA, CV, CHO, CHL, CP, CPN, CPZ, SSC) oraz zbiorniki na deszczówkę do instalacji podziemnej (Elbi seria CHU, CU).

Wybór między zbiornikiem na deszczówkę naziemnym a podziemnym zależy od indywidualnych potrzeb, dostępnej przestrzeni, budżetu, a także preferencji estetycznych. Oba rodzaje pojemników na deszczówkę mają swoje zalety i ograniczenia (sposób instalacji, maksymalna pojemność, podatność wody na zanieczyszczenia itp.), dlatego przed zakupem warto dokładnie rozważyć swój wybór.

Skorzystaj z naszej oferty

Asortyment pojemników na deszczówkę w sklepie pompyhydrofory.pl obejmuje zbiorniki o różnych rozmiarach i kształtach.Oferujemy wysokiej jakości pojemniki, co daje naszym Klientom pewność, że inwestują w trwałe i niezawodne rozwiązanie do gromadzenia wody deszczowej. Dostępne w naszym sklepie zbiorniki na deszczówkę posiadają atest PZH. Zbiorniki dostarczamy na całym terenie Polski (istnieje możliwość wysyłki również za granicę – według indywidualnej wyceny).