Zestawy naprawcze

Aktywne filtry

Zestaw naprawczy do pompy

Zestaw naprawczy do pompy to zazwyczaj komplet części i elementów, które są najbardziej podatne na zużycie lub uszkodzenie w pompie przemysłowej. Dopasowane do konkretnego modelu pompy, przygotowane są w celu ułatwienia naprawy urządzenia. Podstawowe elementy w kompletnych zestawach naprawczych do pomp to uszczelnienie mechaniczne oraz uszczelniacze gumowe, czyli o-ringi. Warto pamiętać jednak, że poszczególne zestawy naprawcze różnią się w zależności od modelu i producenta pompy. Każdy zestaw naprawczy jej dedykowany do konkretnego rodzaju pompy.

Co powoduje awarię pompy?

Mimo trwałości wykorzystanych materiałów w konstrukcji pomp, zużycie elementów mających kontakt z pompowanym medium jest zjawiskiem naturalnym i nie świadczy o tym, że zakupione przez nas urządzenie jest złej jakości. Podsumowując uszczelnienie mechaniczne jest elementem naturalnie podlegającym zużyciu podczas pracy urządzenia i nie podlega wymianie gwarancyjnej.

Warto podkreślić, że każda zmiana parametrów pompowanego medium, słaby system filtracji cieczy (zwiększona obecność cząstek ściernych), wzrost temperatury czy stężenia może doprowadzić do uszkodzenia elementów wewnętrznych oraz uszczelnienia mechanicznego wału pompy.

Materiały oferowanych przez nas uszczelnień mechanicznych różnią się odpornością termiczną oraz chemiczną co pozwala na dobór odpowiedniego wykonania pod aplikację klienta.

W naszej ofercie znajdą Państwo również uszczelnienie sznurowe z folii grafitowej do uszczelnienia wału pomp SKSb i SKSM Wimest. 

Oferowani przez nas producenci pomp dbają o minimalizację przestojów w zakładach przemysłowych użytkowników swoich urządzeń. Części zamienne zazwyczaj dostępne są dużo szybciej niż nowa pompa, z zapasów magazynu części zamiennych.

Zestawy naprawcze do pomp w sklepie pompyhydrofory.pl

W naszym asortymencie znajdziesz zestawy naprawcze dostosowane do różnych typów pomp przemysłowych. Oferujemy zestawy naprawcze do pomp Lowara, Ebara, Calpeda, Wilo oraz innych. Na zapytanie dostępne są również zestawy naprawcze w różnych konfiguracjach materiałowych, co pozwala na dopasowanie urządzeń do pracy z szeroką gamą medium.

W ofercie naszego sklepu dostępne są również inne części zamienne do pomp, jak np. uszczelnienia mechaniczne, wirniki, o-ringi, korpusy, tuleje do pomp producenta Pedrollo, Speroni, Calpeda, ABS Sulzer, Lowara i wielu innych.

Jaki zestaw naprawczy do pompy wybrać?

W celu doboru standardowego zestawu naprawczego do pompy lub innej części zamiennej należy powołać się na konkretny model posiadanej pompy (np. przesłać zdjęcie tabliczki znamionowej pompy) lub podać numer poszukiwanego zestawu, który najczęściej jest podany w dołączonego do urządzenia dokumentacji. Jeśli potrzebny jest jednak element w wersji specjalnej dedykowanej do bardziej wymagających warunków pracy, należy określić specyfikację medium, które ma być pompowane (np. rodzaj, temperaturę, gęstość/lepkość) oraz główne zastosowanie pompy.

W przypadku pytań związanych z wyborem odpowiedniego zestawu naprawczego do pompy zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi doświadczeni specjaliści są gotowi służyć fachowym doradztwem i bezpłatnym wsparciem technicznym. W niektórych modelach pomp istnieje możliwość zmiany uszczelnienia mechanicznego na inne dedykowane do pompowanego medium.