Hydrofory

W kategorii HYDROFORY znajdują się zarówno kompletne zestawy hydroforowe, jak i popularne zbiorniki hydroforowe oraz pompy hydroforowe

Aktywne filtry

Hydrofor – urządzenie, które umożliwia stały dostęp do świeżej, czystej wody z własnego ujęcia. Najczęściej jest wybierany ze względów ekonomicznych, gdyż jest to niezawodny sposób na zapewnienie wody z własnego źródła. Hydrofor jest częścią instalacji hydroforowej, umożliwiającej pompowanie wody czystej.

Zastosowanie hydroforów

Najczęściej hydrofory są instalowane w przedsiębiorstwach, przemyśle, ogrodnictwie, gospodarstwach domowych oraz rolnych. Mogą być wykorzystywane jako sposób do stałego czerpania wody lub do czasowego nawadniania ogrodu. Mogą również jedynie wspomagać pracę miejskich instalacji wodociągowych.

Bardzo często osoby decydują się na zakup zestawu hydroforowego ze względu na ograniczoną ilość miejsca, przydzielonego do instalacji wodnej. Dzięki zestawom hydroforowym doprowadzenie wody do instalacji będzie bezpieczne, wygodne i szybkie. System hydroforów jest w miarę zautomatyzowany, czyli nie wymaga późniejszej ingerencji człowieka w proces czerpania wody.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu hydroforu?

W zależności od potrzeb wybieramy pojemność zbiornika hydroforowego oraz poziom wydajności urządzenia. Ważną rolę odgrywa materiał, z którego został wykonany hydrofor (np. stal nierdzewna). Warto również zastanowić się nad akcesoriami do hydroforu, np. o zakupie zaworu zwrotnego lub filtra antypiaskowego. Taki filtr ochroni pompę hydroforową od zanieczyszczeń i wydłuży okres jej działania.

W trakcie zakupu zwróć szczególną uwagę na obecność atestu Państwowego Zakładu Higieny, który umożliwia kontakt hydroforu z wodą pitną. Atest PZH powinien dotyczyć powłoki wewnętrznej zbiornika oraz materiału, z którego została wykonana membrana (w przypadku zbiorników przeponowych).

Zbiorniki hydroforowe, pompy oraz zestawy

Zbiornik hydroforowy (zbiornik ciśnieniowy). W połączeniu z pompą hydroforową oraz osprzętem tworzy zestaw nazywany hydroforem. Najczęściej wybieranym produktem spośród zbiorników hydroforowych są zbiorniki renomowanego polskiego producenta – Wimest (zbiorniki przeponowe oraz zbiorniki ocynkowane).

Pompy hydroforowe do pompowania wody czystej (bez zanieczyszczeń oraz piasku). W ofercie posiadamy jakościowe pompy Speroni RS i CAM (wykorzystywane w domkach jednorodzinnych, małych ogrodach i działkach).

Zestawy hydroforowe (hydrofory) – kompletne układy, które obejmują: zbiornik ciśnieniowy, pompę hydroforową oraz wyłącznik ciśnieniowy. Polecamy zestawy hydroforowe Wimest, które pozwalają na oszczędną eksploatację wody, a również bezpieczne oraz trwałe  użytkowanie. Hydrofory Wimest cechują się odpornością na korozję, cichą pracą oraz łatwością montażu.

Pompy i Hydrofory – oferta sklepu

W ofercie sklepu pompyhydrofory.pl dostępne są między innymi:

- zbiorniki hydroforowe na wodę,

- pompy hydroforowe,

- kompletne zestawy hydroforowe,

- wyposażenie hydroforów,

- wyłączniki ciśnieniowe.

Zapewniamy szeroki wybór urządzeń do instalacji wodnych. Współpracujemy z renomowanymi producentami hydroforów, pomp oraz zestawów hydroforowych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz hydrofory takich producentów jak: Wimest, Speroni, Nocchi i inne.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami, a pomożemy Ci skompletować zestaw hydroforowy lub dopasować odpowiednie urządzenie do Twojej instalacji. Udzielamy profesjonalnej pomocy technicznej w godzinach od 8:00 do 16:00.