Pompy głębinowe

Pompy głębinowe - sklep online

Kategoria pompy głębinowe obejmuje produkty pompy głębinowe z silnikiem oraz pompy głębinowe bez silnika, pompy do studni kręgowych, a także głębinowe silniki elektryczne. Jako specjaliści w branży, oferujemy produkty sprawdzone - polskich i zagranicznych producentów. 

Aktywne filtry

Pompa głębinowa – zastosowanie

Tego typu pompy są przystosowane do pracy w ciężkich warunkach. Zakup pompy głębinowej jest niezbędny w przypadku, gdy przedsiębiorstwo lub działka znajduje się za miastem, co uniemożliwia podłączenie się do miejskiej sieci wodociągowej. W porównaniu do innych znanych sposobów dostarczania wody pitnej - eksploatacja wody za pomocą pompy głębinowej jest bardzo oszczędna.

Rodzaje pomp głębinowych

Oferujemy kilka rodzajów pomp głębinowych, między innymi:

  • Pompy głębinowe do studni kopanych – umożliwiają pracę w ciężkich warunkach. Dzięki swojej konstrukcji pompy głębinowe pozwalają na pompowanie wody czystej, a również cieczy z niewielką ilością piasku.
  • Pompy głębinowe do studni wierconych – mają dosyć szerokie zastosowanie, jednak ich głównym celem jest dostarczenie wody pitnej do różnych gospodarstw oraz zakładów. Przed zakupem pompy do studni wierconych powinniśmy zwrócić uwagę na średnicę otworu studziennego (dobierana jest wg. indywidualnych potrzeb).

W zależności od sektora przeznaczenia dzielimy pompy na:

  • pompy głębinowe do domu;
  • pompy głębinowe do rolnictwa;
  • pompy głębinowe do przemysłu;

Poszczególne modele pompy będą różnić się budową, średnicą, wydajnością, a co za tym idzie możliwościami zastosowań.

Jak wybrać pompę głębinową?

Na początek powinniśmy się zastanowić nad konkretnym celem i odpowiedzieć na kilka prostych pytań: do czego pompa głębinowa ma nam służyć? Gdzie zostanie zamontowana? Jaką wodę ma pompować? Podczas wyboru pompy warto zwrócić szczególną uwagę na jej wydajność, odporność pompy na zawartość piasku w tłoczonej wodzie, wysokość podnoszenia wody, odległość pompowania oraz rodzaj wody. Techniczny dobór pompy głębinowej jest jednym z najważniejszych etapów zakupu, który z pewnością pomoże uniknąć awarii oraz różnego rodzaju uszkodzeń urządzenia. W stałej ofercie posiadamy pompy najlepszych producentów: Stairs, Speroni, BBC, Nocchi, Umbra Pompe , AquaCraft oraz inne.

Montaż pompy do studni

Montaż pompy głębinowej to skomplikowany proces, który wymaga wiedzy specjalistycznej. Z tego powodu zaleca się skorzystanie z pomocy fachowców. Na czym polega montaż pompy głębinowej? Silnik pompy zanurza się w wodzie, po czym podłącza się do rurociągu. Po podłączeniu wszystkich niezbędnych elementów warto przekonać się, czy pompy mają odpowiednio wysokie ciśnienie. Za pomocą specjalistycznych urządzeń sprawdza się również wydajność pompy (w litrach na sekundę).

Pompy głębinowe - sklep online

Nasz sklep zapewnia szeroki wybór pomp głębinowych. Możliwość filtrowania produktów względem wydajności pomp ułatwi dobór urządzenia do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Sprawdź wszystkie propozycje, które dla Ciebie przygotowaliśmy! Jeżeli wybór sprawia Ci kłopot – skorzystaj z bezpłatnego doradztwa technicznego naszych specjalistów.