Pompy powierzchniowe

Pompy powierzchniowe - sklep online

Kategoria pompy powierzchniowe, obejmuje bardzo szeroką gamę pompa o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu, od popularnych pomp do wody stosowanych w zestawach hydroforowych, po bardziej zaawansowane układy jakim są pompy z falownikiem.

Aktywne filtry

Pompy powierzchniowe

Pompy powierzchniowe – nowoczesny sprzęt, umożliwiający pobór wody z własnych źródeł (zbiorników wodnych, studni, stawów). Jest to ekologiczne rozwiązanie dla małych działek, a również dużych ogrodów, pozwalające na spore oszczędności.

Pompy ogrodowe mogą znajdować się poza zbiornikiem wodnym i działać na ograniczonej głębokości. Zaletą pompy ogrodowej jest jej mobilność (może być przenoszona do różnych miejsc) oraz oszczędność w eksploatacji wody. Pozwala na równomierne podlewanie oraz zadbany ogród bez wysiłku!

Pompy powierzchniowe – zastosowanie

Pompy powierzchniowe najczęściej stosowane są w celu pompowania wody z własnego źródła, a następnie - nawadniania ogrodu. Mogą być również wykorzystywane w celu dostarczania czystej wody do gruntów rolnych, prywatnych posesji lub zakładów przemysłowych.

Która lepsza - pompa zanurzeniowa czy powierzchniowa? Wszystko zależy od celu oraz funkcji, jaką pompa będzie pełnić. 

Kategorie pomp powierzchniowych

Na naszym sklepie internetowym podzieliliśmy pompy powierzchniowe na kilka kategorii i oferujemy szeroki wybór różnych modeli pomp. Pompy wielostopniowe – stosowane w komercyjnych instalacjach oraz procesach przemysłowych. Pompy z falownikiem – z przetwornicą (CPS). Falownik pozwala na kontrolowanie prędkości obrotowej silnika, kierunku obracania się, czasu rozruchu i zatrzymania silnika. Pompy ośrodkowe – pompy hydroforowe, wykorzystywane w dystrybucji wody w gospodarstwach domowych, rolnictwie oraz przemyśle. Nadają się do pompowania wody czystej. Pompy peryferalne – pompy wirowe, w których wirnik obraca się w koncentrycznym kanale zbiorczym. Pompy peryferalne należy uruchamiać przy otwartym zaworze na tłoczeniu! Pompy powierzchniowe do wody czystej – ogrodowe pompy do wody czystej, które umożliwiają pompowanie cieczy bez zanieczyszczeń. Pompy powierzchniowe do wody brudnej – zapewniają przepływ czystej i brudnej wody pod odpowiednim ciśnieniem. 

Jak wybrać pompę powierzchniową?

Wybór pompy powinien opierać się w głównej mierze na jej docelowym przeznaczeniu. Czyli jakie będzie zadanie pompy, jakie medium będzie ona pompować, w jakich warunkach będzie pracować. Jeśli nie wiesz jak prawidłowo dobrać pompę, skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów - bezpłatny dobór pomp

Największy wybór pomp powierzchniowych

Jako jeden z czołowych dystrybutorów pomp w Polsce, naszym klientom oferujemy szeroką gamę pomp powierzchniowych, o zróżnicowanym przeznaczeniu, wydajności oraz wykonaniu. Jeśli nie znalazłeś produktu, który Cię interesuje - zadzwoń do nas 665 010 031.