Pompy powierzchniowe

Pompy powierzchniowe - sklep online

Kategoria pompy powierzchniowe, obejmuje bardzo szeroką gamę pompa o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu, od popularnych pomp do wody stosowanych w zestawach hydroforowych, po bardziej zaawansowane układy jakim są pompy z falownikiem.

Aktywne filtry

Pompa chłodziwa PB 100
-20%
2 063,47 zł
1 650,78 zł netto
2 063,47 zł
-20% 1 650,78 zł brutto

Pompa chłodziwa PB 100

Produkt na magazynie

Produkt na magazynie

2-3 dni robocze

W przypadku braku produktu na magazynie czas oczekiwania 10-28 dni roboczych

Pompa chłodziwa PBC 50
-20%
1 486,78 zł
1 189,42 zł netto
1 486,78 zł
-20% 1 189,42 zł brutto

Pompa chłodziwa PBC 50

Produkt na magazynie

Produkt na magazynie 

2-3 dni robocze

W przypadku braku produktu na magazynie czas oczekiwania do 30 dni roboczych

Pompa chłodziwa PXC 50
-20%
1 513,81 zł
1 211,05 zł netto
1 513,81 zł
-20% 1 211,05 zł brutto

Pompa chłodziwa PXC 50

Produkt na magazynie

Termin realizacji zamówienia

10-28 dni roboczych

Zapraszamy do kontaktu z działem BOK

Czym jest pompa powierzchniowa?

Pompy powierzchniowe – kategoria pomp przemysłowych umożliwiających pobór wody z własnych źródeł (zbiorników wodnych, studni, stawów). Jest to ekologiczne rozwiązanie dla małych działek, a również dużych ogrodów, pozwalające na spore oszczędności.

Pompy powierzchniowe charakteryzują się specjalną konstrukcją, która umożliwia pracę nad powierzchnią źródła lub zbiornika z cieczą bez konieczności ich zanurzania. Wyjątkowa budowa tych pomp i ich wszechstronne możliwości sprawiają, że są one niezastąpione w wielu dziedzinach. Pompy powierzchniowe mogą znajdować się poza zbiornikiem wodnym i działać na ograniczonej głębokości. Niewątpliwą zaletą pomp powierzchniowych jest ich mobilność (może być przenoszona do różnych miejsc) oraz oszczędność w eksploatacji wody.

Pompy powierzchniowe – zastosowanie

Pompy powierzchniowe najczęściej stosowane są w celu pompowania wody z własnego źródła, a następnie – nawadniania ogrodu. Mogą być również wykorzystywane w celu dostarczania czystej wody do gruntów rolnych, prywatnych posesji lub zakładów przemysłowych.

Która lepsza – pompa zanurzeniowa czy pompa powierzchniowa? Wszystko zależy od celu oraz funkcji, jaką pompa będzie pełnić. 

Rodzaje pomp powierzchniowych

Pompy powierzchniowe to urządzenia proste w obsłudze i dostępne na rynku w różnych wariacjach. W sklepie pompyhydrofory.pl oferujemy:

- powierzchniowe pompy wielostopniowe – stosowane w komercyjnych instalacjach oraz procesach przemysłowych,

- powierzchniowe pompy z falownikiem (przetwornicą CPS) – falownik pozwala na kontrolowanie prędkości obrotowej silnika, kierunku obracania się, czasu rozruchu i zatrzymania silnika,

- powierzchniowe pompy odśrodkowe – pompy hydroforowe wykorzystywane w dystrybucji wody w gospodarstwach domowych, rolnictwie oraz przemyśle. Nadają się do pompowania wody czystej,

- powierzchniowe pompy peryferalne – pompy z wirnikiem peryferalnym przystosowane do cieczy czystych, w tym emulsji chłodzących,

- pompy powierzchniowe do wody czystej – ogrodowe pompy do wody czystej, które umożliwiają pompowanie cieczy bez zanieczyszczeń,

- pompy powierzchniowe do wody brudnej – zapewniają przepływ czystej i brudnej wody pod odpowiednim ciśnieniem. 

Jak wybrać pompę powierzchniową?

Wybór pompy powierzchniowej powinien opierać się w głównej mierze na jej docelowym przeznaczeniu. Powinniśmy ustalić jakie będzie zadanie pompy, jakie medium będzie ona pompować, w jakich warunkach będzie pracować.

Największy wybór pomp powierzchniowych

Jako jeden z czołowych dystrybutorów pomp w Polsce, naszym klientom oferujemy szeroką gamę pomp powierzchniowych, o zróżnicowanym przeznaczeniu, wydajności oraz wykonaniu. Jeśli nie znalazłeś produktu, który Cię interesuje – zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy gotowi sprostać Waszym oczekiwaniom i dostarczyć najlepsze rozwiązania do przesyłu cieczy.