Silniki do pomp głębinowych

Aktywne filtry

Silniki do pomp głębinowych

W kategorii pomp głębinowych, silnik odgrywa kluczową rolę, odpowiadając za wydajność, niezawodność i efektywność całego systemu. W połączeniu z częścią hydrauliczną silnik tworzy kompletną pompę głębinową. Właściwy dobór silnika do pompy głębinowej to kluczowy krok w zapewnieniu efektywnej i stabilnej instalacji.

Silniki do pomp głębinowych to części wymienne pomp głębinowych. Projektowane są z myślą o pracy w zanurzeniu oraz radzeniu sobie z wysokimi obciążeniami. Wyróżniają się hermetycznie zamkniętą konstrukcją, odporną na korozję i są gotowe do podłączenia do pomp głębinowych.

Największy wybór silników do pomp głębinowych

Silniki do pomp głębinowych w naszym asortymencie wykonane są według standardu NEMA, dzięki czemu mogą być bezproblemowo podłączone do pomp głębinowych 4-calowych w tym wykonaniu. Zgodność z normami NEMA umożliwia dowolne konfigurowanie części hydraulicznej i silnika oraz dostosowanie do wymagań aplikacji. Każdy silnik do pompy głębinowej, opuszczający zakład producenta, przechodzi przez kompleksowe badania mające na celu zapewnienie, że Klient otrzymuje produkt spełniający najwyższe standardy wydajności i niezawodności.

W sklepie pompyhydrofory.pl dostępne są trzy rodzaje silników 4-calowych do pomp głębinowych:

- silniki do pomp głębinowych 4” jednofazowe 230V,

- silniki do pomp głębinowych 4” jednofazowe 230V z wbudowanym kondensatorem,

- silniki do pomp głębinowych 4” trójfazowe 400V.

Oferujemy silniki 4-calowe włoskich producentów Speroni, Stairs, Franklin Electric, Coverco, Lowara, BBC i innych o mocy od 0,25kW do 7,5kW (inne moce lub wykonania specjalne dostępne są na indywidualne zapytanie Klienta). Większość silników dostępna jest z naszego magazynu we Wrocławiu (m.in. silniki do pomp głębinowych Stairs, Speroni). Na zapytanie dostarczamy również silniki do pomp głębinowych o większych rozmiarach, np. 6”, 8” i inne.

Skrzynka rozruchowa do silników 230V

Warto pamiętać, że do poprawnej i wydajnej pracy pompy głębinowej, do silników 230V należy dokupić dedykowane skrzynki rozruchowe. To dodatkowe urządzenie jest zbędne w przypadku silników 230V z wbudowanym kondensatorem. Taki rodzaj silnika do pompy głębinowej to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, ułatwiające m.in. proces instalacji – eliminuje konieczność montażu dodatkowej zewnętrznej skrzynki sterowniczej, co przekłada się na oszczędność przestrzeni.

Skrzynki sterownicze do silników do pomp głębinowych dostępne są w naszej ofercie akcesoriów – zobacz kategorię Skrzynki rozruchowe.

Przedłużenie przewodu zasilającego

Standardowo, większość modeli silników do pomp głębinowych wyposażona jest w 1,5-metrowy przewód fabryczny. Jest to jednak zbyt krótki odcinek dla efektywnego działania pompy głębinowej. Z tego też powodu nasz Serwis oferuje przedłużenie przewodu zasilającego silnik do pompy głębinowej na wybraną długość. Przewód dobierany jest do mocy silnika – dostępne są przewody 4-żyłowe OGŁ 4x1,5 oraz OGŁ 4x2,5. Łączenie przewodów wykonywane jest za pomocą mufy żywicznej M-11 Cellpack, która gwarantuje trwałą ochronę, izolację i odporność.

Nie wiesz jaki silnik do pompy głębinowej wybrać? Skontaktuj się z naszymi doradcami do spraw technicznych, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania oraz doradzą w doborze odpowiedniego urządzenia.