Pompy zatapialne

Pompy zatapialne - sklep online

Kategoria obejmuje szeroką gamę produktów, w tym pompy do wody czystej, pompy do wody brudnej oraz popularne pompy do ścieków.

Aktywne filtry

Pompy zatapialne

Pompy zatapialne inaczej nazywane są pompami zanurzeniowymi i są przeznaczone do zanurzenia w cieczy, która musi być wypompowana. Pompy zatapialne, dostępne w ofercie sklepu pompyhydrofory.pl różnią się parametrami, wykonaniem, zastosowaniem oraz sposobem zasilania. 

Pompy zatapialne – zastosowanie

Pompy zatapialne są przeznaczone do wypompowania wody czystej lub brudnej ze studni, basenu oraz innych zbiorników wodnych. Znajdują swoje zastosowanie w różnych aplikacjach, z tego powodu wykorzystywane są zarówno w małych gospodarstwach domowych, jak i w dużych przedsiębiorstwach. W zależności od modelu, pompy zatapialne nadają  się do pompowania deszczówki, opróżniania basenów i fontann, odwadniania zalanych terenów, pompowania ścieków.

Rodzaje pomp zatapialnych

Kategoria pomp zanurzeniowych do wody i innych cieczy obejmuje różne typy pomp. Różnią się one gabarytami, zastosowaniem, parametrami technicznymi, wykonaniem materiałowym oraz ceną. Pompy zatapialne można podzielić na dwie główne kategorie:

Pompy zatapialne do wody – mogą służyć do wypompowywania wody z pralek, łazienek oraz zmywarek (w sytuacjach awaryjnych). Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji takich pomp jest stal nierdzewna. W tej grupie znajdziemy także małe zatapialne pompy odwadniające stosowane w warunkach domowych.

Pompy zatapialne do wody brudnej i ścieków  – najważniejszym elementem takich pomp jest wirnik, gdyż pompy zanurzeniowe tego typu pompują wodę z różnymi zanieczyszczeniami. Pompy zatapialne do wody brudnej i ścieków muszą być wytrwałe, wykonane ze szczelnych materiałów (żeliwo, stal nierdzewna, tworzywa sztuczne). 

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór pomp zatapialnych, w tym małe i lekkie pompy przeznaczone do odwadniania pomieszczeń, garaży, piwnic i mieszkań, a także pompy zatapialne o przeznaczeniu komercyjnym, przeznaczone do odwadniania terenów budowlanych, dużych placów –przystosowane do pracy w ciężkich warunkach.

Jak wybrać pompę zatapialną?

Wybierając pompy do wody zatapialne, należy zwrócić szczególną uwagę na przeznaczenie (pompowanie wody czystej lub brudnej), wydajność, moc silnika, maksymalną wysokość podnoszenia wody oraz poziom zanieczyszczeń cieczy. Przeznaczenie determinuje nie tylko wydajność pompy zatapialnej, ale rodzaj uszczelnienia oraz materiał, z którego jest wykonana.

Naszym Klientom oferujemy bezpłatne doradztwo techniczne, w tym dobór techniczny pomp pod wskazaną aplikację. Należy pamiętać, że prawidłowo dobrana pompa, to dłuższa żywotność pompy i minimalizowanie możliwych awarii.

Największy wybór pomp zatapialnych

Jesteśmy jednym z czołowych dystrybutorów pomp zatapialnych. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę produktów polskich i zagranicznych producentów pomp, m.in. : Lowara Vogel, PRORIL, Calpeda, Pedrollo, Nocchi, Ebara, Sigma, ABS Sulzer, Stairs, Speroni, AquaCraft, Cerpaci Technika. 

W naszym sklepie znajdziesz między innymi pompy zatapialne do szamba, pompy zatapialne do wody czystej i brudnej, pompy do ścieków oraz wiele innych. Jeżeli jednak przeglądając ofertę sklepu internetowego, nie udało Ci się znaleźć odpowiedniego produktu – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.