Pompy zatapialne

Pompy zatapialne - sklep online

Kategoria obejmuje szeroką gamę produktów, w tym pompy do wody czystej, pompy do wody brudnej, oraz popularne pompy do ścieków.

Aktywne filtry

Pompy zatapialne

Inaczej nazywane są pompami zanurzeniowymi i są przeznaczone do zanurzenia w cieczy, która musi być wypompowana. Pompy do szamba cechują się wszechstronnością (pompowanie wody o różnym stopniu zanieczyszczenia) oraz uniwersalnością (umożliwiają pracę przenośną). Pompy zatapialne, dostępne w ofercie naszego sklepu różnią się parametrami, wykonaniem, zastosowaniem oraz sposobem zasilania. 

Pompy zatapialne - zastosowanie

Pompy zatapialne są przeznaczone do wypompowania wody czystej lub brudnej ze studni, basenu oraz innych zbiorników wodnych. Znajdują swoje zastosowanie w różnych celach, z tego powodu wykorzystywane są jak w małych gospodarstwach domowych, tak też w dużych przedsiębiorstwach. W zależności od modelu, pompy te nadają  się do pompowania deszczówki, opróżniania basenów i fontann, pompowania ścieków czy odwadniania zalanych terenów. 

Rodzaje pomp zatapialnych

Istnieje wiele różnych rodzajów pomp zatapialnych. Różnią się gabarytami, zastosowaniem, parametrami technicznymi oraz ceną. Można je podzielić na dwie główne kategorie:

Pompy zatapialne do wody – mogą służyć do wypompowywania wody z pralek, łazienek oraz zmywarek (w sytuacjach awaryjnych). Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji takich pomp jest stal nierdzewna. W tej grupie znajdziemy także małe pompy odwadniające stosowane w warunkach domowych.

Pompy zatapialne do ścieków  oraz wody brudnej – najważniejszym elementem takich pomp jest wirnik, gdyż pompują wodę z różnymi zanieczyszczeniami. Pompy zatapialne do wody brudnej i ścieków muszą być wytrwałe, wykonane ze szczelnych materiałów (żeliwo, stal nierdzewna, tworzywa sztuczne). W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór pomp zatapialnych, w tym małe i lekkie pompy przeznaczone do odwadniania pomieszczeń, garaży, piwnic i mieszkań, a także pompy o przeznaczeniu komercyjnym, przeznaczone do odwadniania terenów budowlanych, dużych placów - przystosowane do pracy w ciężkich warunkach.

Jak wybrać pompę zatapialną?

Wybierając pompę zatapialną, należy zwrócić szczególną uwagę na przeznaczenie (pompowanie wody czystej lub brudnej), wydajność, moc silnika, maksymalną wysokość podnoszenia wody oraz poziom zanieczyszczeń cieczy. Przeznaczenie determinuje nie tylko wydajność pompy, ale rodzaj uszczelnienia oraz materiał, z którego jest wykonana. Naszym Klientom oferujemy bezpłatne doradztwo techniczne w tym - dobór techniczny pomp pod wskazaną aplikację. Należy pamiętać, że prawidłowo dobrana pompa, to dłuższa żywotność pompy i minimalizowanie możliwych awarii.

Największy wybór pomp zatapialnych

Jesteśmy jednym z czołowych dystrybutorów pomp zatapialnych. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę produktów polskich i zagranicznych producentów pomp w tym: Lowara Vogel, PRORIL, Afec, Calpeda, Pedrollo, Nocchi, Ebara, Sigma, DAB, Noria, Abs, Stairs, Dae, Aqua Craft, Grundfos oraz Cerpaci Technika. 

W naszym sklepie znajdziesz między innymi pompy zatapialne do szamba, pompy do wody czystej i brudnej, pompy do ścieków oraz wiele innych. Jeżeli jednak przeglądając ofertę sklepu internetowego, nie udało Ci się znaleźć odpowiedniego produktu – skontaktuj się z nami telefonicznie – 665 010 031.