Zbiorniki hydroforowe

Zbiorniki hydroforowe inaczej zbiorniki ciśnieniowe, popularne zbiorniki stosowane w min. w domowych systemach dystrybucji wody. Zbiornik razem z pompą hydroforową oraz osprzętem stanowi zestaw zwany hydroforem. W tej kategorii znajdują się wyłącznie zbiorniki hydroforowe, bez pompy i akcesorów. Do najchętniej wybieranych produktów należą zbiorniki hydroforowe polskiego producenta - Wimest: zbiorniki przeponowe oraz ocynki (zbiorniki ocynkowane). W kategorii - zestawy hydroforowe, znajdują się kompletne urządzenia czyli zbiornik wraz z pompą.

Aktywne filtry

Czym jest zbiornik hydroforowy?

Zbiornik hydroforowy to nieodłączny element instalacji wodnych, który odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu stabilności dostawy wody. W naszym sklepie pompyhydrofory.pl oferujemy najwyższej jakości zbiorniki do hydroforów, zaprojektowane z myślą o maksymalnej efektywności i wydajności.

Zbiorniki hydroforowe (zbiorniki ciśnieniowe) najczęściej stosowane są w gospodarstwie domowym. Zbiorniki do hydroforów sprawdzają się do magazynowania wody czystej w domach jednorodzinnych, gospodarstwach domowych, w rolnictwie, w obiektach komercyjnych, a także w instalacjach przemysłowych. Modele z atestem PZH nadają się do magazynowania wody do celów spożywczych. Zbiornik hydroforowy w połączeniu z pompą hydroforową oraz osprzętem tworzy zestaw hydroforowy (hydrofor).

Wykonanie materiałowe zbiorników do hydroforów

Zbiorniki hydroforowe dostępne w naszym sklepie wykonane są z myślą o trwałości i niezawodności. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna czy odporna na korozję stal ocynkowana, gwarantuje długą żywotność i minimalny wpływ czynników zewnętrznych na ich strukturę. Solidne wykonanie zbiorników hydroforowych zabezpiecza przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Zbiorniki do hydroforów są łatwe do zainstalowania i obsługi. Prosta konstrukcja i specjalistyczne rozwiązania ułatwiają użytkownikom zarządzanie całym systemem.

Zbiorniki hydroforowe – oferta sklepu

U nas zamówisz zbiorniki hydroforowe (zbiorniki ciśnieniowe), spełniające wszystkie Twoje oczekiwania oraz wymagania Twojej aplikacji. Oferujemy głównie trzy rodzaje zbiorników do hydroforów:

- zbiorniki ze stali ocynkowanej (inaczej zbiorniki ocynkowane, ocynki),

- zbiorniki ze stali nierdzewnej INOX,

- zbiorniki przeponowe (membranowe).

Jednym z najpopularniejszych producentów hydroforów w Polsce jest polska firma Wimest, która oferuje zbiorniki i pompy hydroforowe, całe zestawy hydroforowe (nazywane automatami wodociągowymi) oraz niezbędne akcesoria. Wśród polskich producentów zbiorników do hydroforów wyróżniamy również Hydro-Vacuum Wąbrzeźno oraz Inox Tank (Chełchowski), których produkty także znajdziesz w naszej ofercie. Dostarczamy również zbiorniki do hydroforów włoskiego producenta Nocchi (Sta-Rite), Elbi i innych.

Zbiorniki hydroforowe dostępne są w różnych pojemnościach, umożliwiając naszym Klientom precyzyjne dopasowanie do indywidualnych potrzeb i charakterystyk instalacji.

Jak wybrać zbiornik do hydroforu?

Przede wszystkim powinniśmy ustalić cel, do czego taki zbiornik ma służyć. Niewątpliwie ważnym aspektem jest również pojemność zbiornika hydroforowego, wydajność studni, z której powinna być pobierana woda, oraz parametry pompy hydroforowej. Po wyznaczeniu celu oraz wybraniu odpowiedniego zbiornika warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, niezbędne do użytkowania pojemników oraz ewentualne dodatkowe zabezpieczenia.  

Jeżeli masz kłopot w wyborze zbiornika hydroforowego i potrzebujesz fachowej pomocy – zgłoś się do nas drogą telefoniczną, nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni rodzaj zbiornika oraz wszystkie niezbędne akcesoria.

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem zbiornika lub celem Twojego zakupu jest kompletny zestaw hydroforowy – zapoznaj się z naszą kategorią Zestawy hydroforowe lub skontaktuj się z nami.