Lista produktów marki Elbi

Aktywne filtry

Elbi – wiodący włoski producent zbiorników polietylenowych

Elbi to włoski producent, który na rynku ma ugruntowaną i rozpoznawalną pozycję z uwagi na wysoką jakość. Główna siedziba firmy mieści się w miejscowości Limena w okolicach Wenecji, zakłady produkcyjne zlokalizowane we Włoszech oraz Ameryce. Sieć sprzedaży obejmuje partnerów w Europie, jak i za granicami kraju na całym świecie.

Obecnie grupa Elbi to trzy najważniejsze miejsca:

1.     Główny oddział w Limena (Padwa, Włochy). Hala produkcyjna, magazyny oraz pomieszczenia biurowe mają powierzchnię ponad 160 000 metrów kwadratowych. Od 2001 roku w zakładzie w Limena znajduje się sektor produkcji gotowych wyrobów gumowych, od przygotowywania mieszanki po uzyskanie gotowego wyrobu.

2.     Zakład produkcyjny w Modugno (Bari, Włochy). Działa od 2001 roku i skupia się na produkcji wyrobów polietylenowych. Całkowita powierzchnia biurowa, magazynowa i produkcyjna zakładu wynosi ponad 20 00 metrów kwadratowych.

3.     Oddział siostrzany Elbi of Amercia, Inc. Oddział działający od 1990 roku to innowacyjna technologicznie część grupy Elbi. Amerykańska firma zajmuje się dystrybucją produktów hydraulicznych i grzewczych na terenie całej Ameryki i posiada własną organizację sprzedaży zarządzaną w Houston.

Historia Elbi

Na początku działalności marka Elbi skupiła się na branży hydrauliki termicznej, produkując głównie zasobniki ciepłej wody czy kotły centralnego ogrzewania. Poszerzając swoją działalność o kolejne produkty, w latach 70. włoski producent Elbi był jednym z wiodących europejskich producentów zbiorników wyrównawczych oraz wyrównawczych zbiorników membranowych.

Przełomowym momentem w historii producenta było rozwinięcie działalności o produkcję zbiorników z tworzyw sztucznych. Firma rozpoczęła produkcję zbiorników polietylenowych z pomocą innowacyjnej technologii formowania rotacyjnego, gdzie drobny granulat PE formowany jest z wykorzystaniem temperatury, grawitacji oraz powolnego obracania się formy.

W latach 90. powstał oddział Elbi of America, który rozpoczął sprzedaż zbiorników Elbi za oceanem oraz rozszerzył asortyment oferując wyroby ogrodnicze z formowanego rotacyjnie polietylenu.

Jakość Elbi

Marka Elbi potwierdza zgodność swoich wyrobów z certyfikatem jakości UNI EN ISO 9001:2015. Firma stawia na jakość i stałe monitorowanie działań wewnętrznych, zarówno pod względem procesowym, jak i obsługi klienta. Marka Elbi stale się rozwija dzięki ciągłemu wdrażaniu innowacji technologicznych. Wprowadzony System Zarządzania Jakością ISO 9001 pozwala producentowi Elbi na poprawę jakości produktów rok do roku. Wyroby działu termohydraulicznego posiadają certyfikaty, w zależności od rodzaju i zastosowania, od różnych międzynarodowych jednostek akredytujących. Większość produktów termohydraulicznych jest zaprojektowana zgodnie z europejską Dyrektywa Urządzeń Ciśnieniowych PED (ang. pressure equipment directive) lub amerykańską normą ASME. Każde wyprodukowane urządzenie posiada znak zgodności CE. Wśród posiadanych certyfikatów i norm są również certyfikaty takie jak: WRAS, ACS, TÜV i wiele innych międzynarodowych dyrektyw. Zbiorniki polietylenowe Elbi posiadają polski atest Państwowego Zakładu Higieny PZH.

Seria zbiorników polietylenowych Aquapura Elbi

Elbi stworzyło linię produktów z polietylenu Aquapura przeznaczonych do magazynowania wody, wszelakich cieczy, wody zanieczyszczonej, ścieków, wody deszczowej. Oferta obejmuje szeroki wybór modeli zaprojektowanych tak, aby spełniać różne wymagania instalacyjne w domowych i przemysłowych systemach oczyszczania wody, w systemach dystrybucji wody. Seria Elbi Aquapura to zbiorniki o pojemności do 40 000 litrów. Wśród serii należy wymienić najpopularniejsze typoszeregi m.in:

- Zbiorniki powierzchniowe:

o   Zbiorniki poziome CHO, CHL,

o   Zbiorniki pryzmatyczne CP, CPZ

o   Zbiorniki pionowe CV

o   Zbiorniki kopułowe PA

o   Zbiorniki kwadratowe CB

o   Zbiorniki cylindryczne BC

o   Zbiorniki powierzchniowe specjalny kształt pod schody SSC 

- Zbiorniki podziemne do 10 000L CHU, CU.

W ofercie naszego sklepu dostępne są zbiorniki polietylenowe oraz zbiorniki ocynkowane producenta Elbi o różnej pojemności. Na indywidualne zapytanie istnieje możliwość zamówienia zbiorników w wersji specjalnej – zachęcamy do kontaktu.