Lista produktów marki AQUAPRESS

Aktywne filtry

AQUAPRESS – zbiorniki przeponowe i naczynia wzbiorcze

AQUAPRESS – włoski producent zbiorników przeponowych, cieszący się uznaniem na rynku od lat 60. Początkowo firma funkcjonowała pod nazwą CTT (Costruzioni Termotecniche Toscane) i zajmowała się obróbką metali na rzecz firm zewnętrznych.

W latach 70. firma rozszerzyła swoją działalność, dostarczając rozwiązania dla branży termohydraulicznej. Z tego obszaru narodziła się marka AQUAPRESS, która stopniowo przechodziła od roli sektora pomocniczego w CTT do pełnienia głównej roli w firmie. Od 1980 roku firma skupia się na produkcji zbiorników przeponowych i naczyń wzbiorczych pod marką AQUAPRESS, które są produkowane do dziś.

Jakość wykonania i zastosowanie

AQUAPRESS to w 100% włoskie produkty – wszystkie elementy produkowane są we Włoszech i są zgodne z dyrektywą PED/2014/68/UE. Dodatkowo producent zapewnia też dostęp do akcesoriów oraz części zamiennych do swoich urządzeń. Zbiorniki przeponowe AQUAPRESS dostarczane są z wymienną membraną wykonaną z EPDM (na zapytanie wykonanie Butyl).

Dzięki dziesięcioleciom doświadczenia AQUAPRESS doskonale zna potrzeby rynku. Zbiorniki przeponowe są wynikiem zaawansowanej technologii oraz nieustannego dążenia do perfekcji. Producent AQUAPRESS oferuje zbiorniki o różnej pojemności, które sprawdzają się w domach jednorodzinnych, gospodarstwach rolnych oraz zakładach przemysłowych. Uniwersalność, małe rozmiary, niezawodna praca, wykonanie z odpornych materiałów – cechy te sprawiają, że zbiorniki marki AQUAPRESS są częstym wyborem zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i instalatorów.

Oferta AQUAPRESS

Asortyment producenta AQUAPRESS obejmuje trzy rodzaje zbiorników przeponowych.

1. AQUACOLD – seria zbiorników przeponowych AQUAPRESS do wody zimnej. Stosowane w instalacjach domowych.

2. AQUAHOT – spawane naczynia wzbiorcze AQUAPRESS z wymienną membraną do instalacji grzewczych, podgrzewaczy wody i bojlerów. Temperatura pracy od -10°C do +110°C.

3. AQUAMULTI – wielofunkcyjne spawane zbiorniki AQUAPRESS z wymienną membraną do wody zimnej, ciepłej oraz instalacji solarnych.

Wskazówki producenta

Zbiorniki przeponowe AQUAPRESS są zaprojektowane z myślą o szerokim spektrum zastosowań, istotne jest jednak, aby użytkować je zgodnie z przeznaczeniem. Aby zachować optymalną wydajność produktów AQUAPRESS, producent zaleca regularnego sprawdzania wstępnego naładowania powietrzem przynajmniej raz w roku. Pomaga to w uniknięciu stopniowego uwalniania sprężonego powietrza, co mogłoby wpłynąć na efektywność systemu.